door Gonda Storms

MAASSLUIS | Rond de honderd leden en belangstellenden, verdeeld over twee zalen vanwege coronamaatregelen, bezochten de presentatie van het nieuwe workshopseizoen op 20 juli 2021.

De voorzitter Gijs van Eijsden heette iedereen welkom: “Fijn om elkaar weer te mogen ontmoeten. Als club hebben wij in het afgelopen jaar die contacten moeten missen. Echter dankzij het Computervoer, door Hugo van der Hoest gemaakt, bent u zo goed als wekelijks verbonden gebleven met onze club. Ik hoop dat deze middag inspirerend zal zijn en belangstellenden mee kunnen maken wat onze vereniging te bieden heeft.”

De Senioren Computerclub Koningshof (SCK) heeft rekening gehouden met de coronamaatregelen bij het opstellen van het nieuwe programma. Zo bestaan de workshopgroepen uit maximaal 10 deelnemers, bijkomend voordeel is dat er nu ook meer persoonlijke aandacht geschonken kan worden.

Hugo van der Hoest en Pim Dekker lichtten het programma toe, zo zijn de workshops ingedeeld in categorieën. Windows 10 heeft een beginnersgroep, voor hen die heel weinig afweten van een computer, muis of toetsenbord. Een basisgroep, vervolgworkshop, computerbeheer en verkenner ontbreken ook niet. Verder zijn er workshops Cloud, hoe kan je er veilig gebruik van maken, en systeembeheer, hoe maak je je computer weer snel. Er worden basis- en vervolgworkshops tablets en smartphones gegeven waardoor je IPad of Androidapparaat een volwaardige computer kan worden. Voor wie liever creatief bezig is, is er keuze uit fotobewerking, fotoalbum maken, Paint 3D, kerstontwerp en muziek streamen. Tenslotte worden ook de Officeprogramma’s niet vergeten zoals Word en Excel.

En als je als lid er niet helemaal meer uitkomt, of je apparatuur vertoont kuren kun je altijd terecht op de inloopmiddag en staan deskundige vrijwilligers klaar om je te helpen.

Hierna werd onder het genot van een drankje en een hapje verder gepraat en kon men bij de aanwezige docenten meer te weten komen over de workshops. Het bestuur kreeg van velen een compliment en men snakte naar de start van de workshops, niet alleen om kennis te verdiepen maar ook om de sociale contacten te verstevigen. Het bleef nog lang gezellig in de Koningshof.

Wilt u meer weten over de SCK, kijk dan op de website: sckmaassluis.nl

 

 

 

 

Redactie Mens&Maatschappij

Redactie Mens&Maatschappij

Redactie Mens & Maatschappij | Publiceert eigen artikelen en aangeleverde berichten binnen dit thema