door Nicolette Grootscholten

NLdoet biedt laagdrempelige kans om kennis te maken met ’s Heeren Loo

MONSTER | Afgelopen vrijdag 11 en zaterdag 12 maart 2022 deed ’s Heeren Loo met maar liefst vijftig activiteiten mee aan NLdoet, de grootste vrijwilligersactie van Nederland, georganiseerd door het Oranje Fonds. Ook op woonzorgpark Het Westerhonk en haar buitenlocaties in Westland en Den Haag staken veel vrijwilligers samen met cliënten en hun begeleiders de handen uit de mouwen.

Namens Rotary Het Westland en Rotary Westland Polanen bakten 60 vrijwilligers pannenkoeken voor onze cliënten in 27 zorgwoningen. Een groep jongeren kon door de helpende hand van vrijwilligers genieten van een dag in Diergaarde Blijdorp. Jongens en meiden met een lichte verstandelijke beperking werkten hard met zes vrijwilligers om hun tuin tiptop in orde te maken voor de zomer. Jongvolwassenen met een ernstige meervoudige beperking brachten met een grote glimlach de gesponsorde plantjes door Intratuin ’s-Gravenzande naar de helpers zodat ook hun tuin weer fleurig is. En ouder wordende cliënten werden letterlijk en figuurlijk verwend, met een voetenbadje, voet- en handmassage en zelfs een maskertje en nagellakje voor de liefhebbers.

© PR Westerhonk

Regiodirecteur Colette van Driel:

“Vrijwilligers zijn het kloppend hart van veel sociaalmaatschappelijke organisaties. Ook in onze regio kunnen we niet zonder onze vrijwilligers. De twee NLdoet dagen waren de ultieme kans voor nieuwe vrijwilligers om kennis te maken met onze organisatie én met onze cliënten. Ook vrijwilligers die zich al langer inzetten voor onze cliënten deden graag mee aan NLdoet. Wij konden hen tijdens deze dagen in het zonnetje zetten tijdens de gezellige maar vaak ook hele nuttige activiteiten voor het leefgenot en welbevinden van onze cliënten. Zo maakten de vrijwilligers de dag van onze cliënten én hun begeleiders een beetje mooier. Maar dat geldt denk ik ook andersom, want we kregen mooie reacties terug van de vrijwilligers.”

Nog geen vrijwilliger maar wel enthousiast geworden? Neem dan contact op met ons team Vrijwilligerswerk via een e-mail aan: vrijwilligerswerk.westerhonk@sheerenloo.nl of telefonisch/whatsapp via 0657076293.

Redactie Mens&Maatschappij

Redactie Mens&Maatschappij

Redactie Mens & Maatschappij | Publiceert eigen artikelen en aangeleverde berichten binnen dit thema