Dames 2 werd kampioen in de 2e klasse. V.l.n.r. Eugenie Petrosjan, Suzanne Krug, Maaike Verburg, Evelien Koenen en Floor Broekman. Gehurkt: Marleis Koenen en Lisanne Scheffers (foto: Ben Tabak)

Een onverwacht grote zege van DDV op Leeuwenbergh (5-1) bezegelde het lot van Bequick Dames 1. De opmerkelijke uitslag bracht de Amsterdamse ploeg op de laatste competitiedag op gelijke hoogte met Bequick, waardoor het onderling resultaat besliste over welk team zich volgend jaar opnieuw eredivisionist mag noemen.

Op het Amstelpark eindigde het onderlinge treffen dit jaar in 3-3, maar was het aantal behaalde games licht in het voordeel van DDV, waardoor Bequick dus terug gaat naar de overgangsklasse.
Terwijl op Roland Garros Federer onderuit ging tegen de Let Ernests Gulbis deed Dames 1 er alles aan om in de Eredivisie te blijven. De punten moesten worden behaald tegen de nummer twee van de ranglijst: Forescate. De dames uit Voorschoten waren al zo goed als geplaatst voor de play offs om het landskampioenschap, maar toch ontspon zich een spannende strijd om de punten, waar door het aanwezige publiek met volle teugen van werd genoten. Opnieuw was aanvoerster Rebecca van Balen goed voor twee punten.

In haar single beet zij zich, na verlies van de eerste set, vast in de partij en kreeg zij steeds meer vat op de zware topspinballen van haar geroutineerde tegenstandster. Dat leidde uiteindelijk tot setwinst voor de Maaslandse, waarop haar tegenstandster de pijp aan Maarten gaf en zich verder spaarde voor de dubbel. Ook Felice van Veen had succes door in twee sets haar single te winnen. Het dubbel van Rebecca van Balen en Eline Husslage leverde het derde punt op, waardoor de eindstand werd bepaald op 3-3. Een uitslag die, na dus later bleek, net niet voldoende was om ook volgend seizoen in de hoogste klasse te mogen acteren.
Heren 1 handhaafde zich wel. In Breda moest nog één punt worden behaald om helemaal zeker te zijn. Dat punt liet lang op zich wachten, want alle singles gingen naar de Brabanders. De beide dubbelspelen waren uiteindelijk voor Bequick. Erik Verbove en Vincent Weeda wonnen de eerste dubbel met tweemaal 6-3 en Ramon de Vries en Steven van Hoorn behielden hun ongeslagen status door te winnen met 6-3, 6-4.

Zowel Dames 2 als Heren 2 werden kampioen. Beide teams speelden hun kampioenswedstrijd op het fraaie park van Bequick voor eigen publiek. Nadat Eugenie Petrosjan namens Dames 2 in drie sets haar Stolwijkse tegenstandster had verslagen, kon het beslissende punt worden binnengeslagen door Marlies Koenen. In de derde set kreeg zij echter een krampaanval en bij een achterstand van 5-2 gaf niemand nog een cent voor de Amsterdamse studente. Deze kwam echter als herboren terug en trok alsnog de partij naar zich toe, zonder nog een game af te staan.

Heren 2 had het minder zwaar. De 6-0 overwinning op het reeds gedegradeerde Maasland kwam voor het team van captain Roel van Hoorn niet als verrassing. Het kampioenschap en de daarbij behorende terugkeer naar de vierde klasse werden echter niet minder uitbundig gevierd. De traditionele duik in de Boonervliet was daarbij inbegrepen.

Redactie

Redactie

Redactie van Maassluis.Nu